Uncategorized

Akcesoria przydatne od pierwszych dni życia

Przyszli rodzice spodziewający się narodzin pierwszej pociechy są gotowi kupić wszystko, co tylko polecą im producenci gadżetów dziecięcych. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy podsycane syndromem wicia gniazda, zapoznajmy się z opiniami doświadczonych mam i tatusiów, którzy po kilku miesiącach na chłodno są w stanie ocenić przydatność niektórych przedmiotów. Jednym z najczęściej wskazywanych przez rodziców produktów dla najmłodszych na obowiązkowej liście wyprawkowej jest bujaczek dla niemowlaka. To niewielki sprzęt, który niejednemu opiekunowi dał kilka minut upragnionego odpoczynku.

Jaki bujak wybrać

W sklepach znajdziemy wiele huśtawek, czy siedzisk dla kilkutygodniowych bobasów. Przed nabyciem konkretnego modelu powinniśmy sprawdzić opinie rodziców i niezbędne atesty. Bujaczek dla niemowlaka musi być bezpieczny oraz stabilny. Materiały, z których jest wykonany, powinny być przyjazne dla delikatnej skóry maluszków. Niemile widziane są intensywne barwniki oraz sztuczne tkaniny niepozwalające na cyrkulację powietrza. Najlepiej egzamin zdają huśtawki z delikatnymi melodyjkami i różnymi opcjami bujania malucha. Dzięki temu bez problemu wybierzemy tryb pasujący malutkiemu człowiekowi.

Doskonały prezent dla świeżo upieczonych rodziców
Opiekunowie kilkudniowego bobasa zazwyczaj marzą przede wszystkim o odpoczynku. Bujaczek dla niemowlaka potrafi zdziałać cuda nawet w przypadku dzieci, które są bardzo przywiązane do rodzicielskiego dotyku. Taki gadżet sprawi, że zmęczona mama będzie mogła uśpić dzidziusia bez noszenia go na rękach, a kojąca muzyka lub tzw. biały szum zapewnią kilka spokojnych chwil.