Zdrowie i Uroda

Dla kogo są implanty zębowe?

Wszczepianie implantów wielu z nas kojarzy się głównie ze starszymi ludźmi i ich problemami z brakami uzębienia. Jednak, aktualne możliwości stomatologów i urządzenia w jakich są posiadaniu pozwalają na kombinacje, których wcześniej by się nie spodziewano. Mimo tego, iż to właśnie implanty stomatologiczne są metodą, która stosowana jest wyłącznie w przypadku, gdy samego zęba nie da się już uratować dzisiaj działanie to nie jest już tak inwazyjne i skomplikowane jak wcześniej.

Implanty Zębowe rozwiązaniem na słabe zęby

Wiele klinik stomatologicznych poleca implanty Lublin, nawet w przypadku samych ubytków, gdyż zapewniają one większą trwałość i wytrzymałość całego zęba oraz eliminują zagrożenie skruszenia się go. Pamiętajmy też o tym, iż każdy brak w uzębieniu jest niezmiernie groźny dla stanu naszej szczęki – doprowadzić to może nawet do przesunięcia się jej, samych zębów czy zgryzu. Im wcześniej zdecydujemy się na zabudowanie straconego zęba implantem, tym dla nas lepiej. Odkładanie zabiegu i przenoszenie go na kolejne terminy skończyć się może pogłębieniem się zaniku kości, a w konsekwencji większym bólem i kosztami samego zabiegu.

Indywidualne dobranie implantu do stanu naszego uzębienia

Niezmiernie istotne jest to, iż każdy implant powinien być dobrany pod indywidualnym kątem wobec każdego klienta. Nasze szczęki, ich budowa i kształt różnią się od siebie, duże znaczenie będzie też mieć ilość ubytków oraz ogólny stan naszych zębów. Oczywiście, wszystkich potrzebnych nam informacji udzieli nam rutynowa kontrola wraz z badaniem u dentysty, dzięki czemu dowiemy się czy implanty Lublin sprawdzą się w naszym przypadku.