Dom

Jaką pompę ciepła warto wybrać?

Czy sensowne pompy ciepła Garwolin muszą kosztować co najmniej 30 tysięcy złotych albo więcej? W sieci znajdziemy nawet pompy ciepła Garwolin za 10 tysięcy, czy też za mniej. Musimy mieć na uwadze, że w przypadku pomp ciepła widać różnice. Niejednokrotnie nie są one widoczne na pierwszy rzut oka.

Na pewno powinniśmy zająć się omówieniem serwisy. Kupując pompy ciepła najtańsze nie otrzymujemy serwisu producenta wcale lub też jest on szczątkowy. Droższe marki oferują rozbudowany serwis, a więc w razie czego mamy spore szanse na bardzo szybki ratunek. Do taniej pompy będziemy musieli szukać jakiegoś majstra, który z nią sobie poradzi.

Różnie do tego możemy podchodzić. Można w całości zignorować serwis i kiedy pompa za dziesięć tysięcy złotych się wykończy, prostu kupić następną. Jednak jest to całkowicie nieopłacalne. Od razu lepiej kupić pompę ciepła o wysokiej jakości za trzydzieści tysięcy złotych i mieć zagwarantowaną wysoką jakość.

A co świadczy o jakości pompy ciepła? Na pewno są to algorytmy, które sterują jej pracą. Składowe części urządzenia są identyczne lub też podobne w wielu pompach przeróżnych marek, ale mogą one się diametralnie różnić poszczególnymi zasięgami zależnie od tego, jak jest całość sterowana.

Jakość sterujących algorytmów powinna być proporcjonalna wprost do doświadczenia konkretnej firmy w dziedzinie pomp ciepła oraz powinna być ona widoczna w znacznie lepszych danych katalogowych, dotyczące efektywności w przeróżnych warunkach pracy. Po sensownych danych niestety zwykle ciężko jest się dokopać, a jak uda się już dokopać, to trudno je zinterpretować wnikliwie, gdy się w tej dziedzinie nie ma doświadczenia.