Biznes

Jaki wybrać agregat prądotwórczy

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie życie bez prądu. Bywają jednak miejsca, gdzie prąd jest nam potrzebny, ale nie mamy go doprowadzonego. W takim momencie idealnie sprawdzi się agregat prądotwórczy warszawa. Urządzenie to idealnie sprawdza się na działce, na ogrodzie jak i również na placu budowy. Wybór na rynku jest bardzo dużym. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, warto dowiedzieć się na co zawracać uwagę.

Moc agregatu

Na pierwszym miejscu jest moc agregatu. Zaczynamy od określenie ile urządzeń chcemy do takiego agregatu podłączyć. Musimy również znać ich moc. W przypadku budynku mieszkalnego, gdy agregat prądotwórczy warszawa ma robić jako dodatkowe źródło, to niezbędne urządzenie to pralka czy też lodówka. Może być to kocioł do ogrzewania czy też pompa ciepła. W przypadku budowy zapotrzebowanie wygląda trochę inaczej. Kiedy już zsumujemy moc KW z poszczególnych urządzeń, to poznamy konieczną moc urządzenia. Oczywiście agregat prądotwórczy warszawa powinien mieć większą moc niż zsumowane zapotrzebowanie. Dzięki temu będziemy mieli zapas mocy na nieprzewidziane sytuacje.

Jedna czy trzy fazy?

Również ważnym pytaniem jest ilość fraz. Część urządzeń potrzebuje jednej fazy 230V. Jednak bywają sprzęty, które potrzebują znacznie więcej mocy. Szczególnie na budowie. Tam może być wymagane zasilanie 3×400 V. Urządzenia, które wymagają takiej mocy to między innymi zestawy z hydroforami, ogrzewanie elektryczne czy też różnego rodzaju silniki elektryczne z duża mocą.

Teraz już wiecie na co zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego dla waszych potrzeba agregatu prądotwórczego.