Dom

Kołdry z alpaki

Kołdry z alpaki są luksusowe, miękkie i ciepłe. Wykonywane są od wieków w Ameryce Południowej z wełny alpak, lam i wikuni. Włókno alpaki jest miękkie i izolujące, co czyni je idealnym materiałem do wykorzystania w pościeli. Koce z alpaki są dostępne w różnych stylach i kolorach, w tym w tradycyjnych peruwiańskich wzorach, takich jak paski, kratki i wzory geometryczne. Zobacz na https://www.sklep.myalpaca.eu/collections/recznie-pikowane-koldry-i-poduszki

Koce z alpaki to świetny wybór dla każdego, kto chce mieć coś miękkiego i przytulnego do przytulenia w zimne zimowe noce. Alpaki znane są również ze swojej łagodnej natury i zdolności do bezproblemowego życia na dużych wysokościach, co czyni je świetnym wyborem do wypasu na górskich pastwiskach, które byłyby zbyt surowe dla innych zwierząt.

Alpaca koce są bardzo wszechstronne kawałki wystroju domu, które mogą być używane do wszystkiego, od utrzymania z dala od chłodu w nocy do dodawania kolorów do swojej przestrzeni życiowej w ciągu dnia. Te koce były używane przez ludzi na całym świecie przez setki lat, ponieważ zapewniają tak wiele korzyści:

Miękkość – Włókno Alpaki jest niezwykle miękkie, co czyni je idealnym do tworzenia luksusowych elementów pościeli, takich jak koce czy narzuty. Jest również hipoalergiczne

Alpaki to udomowiony gatunek południowoamerykańskiego wielbłąda, który wyglądem przypomina małą lamę. Cenione są za miękką, grubą wełnę oraz podszerstek, który może być wykorzystywany do produkcji odzieży. Alpaki są trzymane w stadach, które pasą się na płaskich wyżynach Andów w południowym Peru i północnym Chile; w Argentynie, Urugwaju, Ekwadorze i Boliwii. Alpaki są zazwyczaj trzymane w zamknięciu w ogrodzeniu lub na pastwisku, ale kiedy pozwala się im na swobodny wypływ, gromadzą się w pobliżu wodopojów o świcie i o zmierzchu. W 1984 roku do FAO zgłoszono szacunkową populację 2,1 miliona zwierząt. Uważa się, że alpaka nie była wykorzystywana do produkcji żywności przez imperia inkaskie ze względu na jej podobieństwo do człowieka (zob. muskox). Istnieją jednak pewne dowody na to, że była ona wykorzystywana jako zwierzę ofiarne. W mitologii Inków alpaki były uważane za święte, ponieważ wierzono, że zostały wysłane przez Viracochę do ludzi, którzy cierpieli głód po wielkiej powodzi.