Uncategorized

Panele słoneczne

Panele słoneczne – jak sama nazwa wskazuje – bazują na słońcu, które jak wiemy, jest niewyczerpalnym źródłem energii. Może nie wszyscy są tego świadomi, ale decyzja o zainstalowaniu ich na swojej posesji sprawi, że pozyskamy dla swojego gospodarstwa dodatkowe pieniądze. Niektóre z nich mogą pochodzić z programów do finansujących, a część z nich to ulga podatkowa.

Tak, osoby, które decydują się na panele słoneczne mają prawo do ulgi termomodernizacyjnej. Została ona ustanowiona w 2019 roku. Ma to być pierwszy krok naszego rządu, który chce działać przeciwko tak dużemu zanieczyszczeniu powietrza. Jak wiadomo, instalacja fotowoltaiczna zaliczana jest do eko, dlatego jej posiadacze mogą postarać się o ową ulgę. Ulga temomodernizacyjna pozwala na odliczenie wszystkich dodatków, które ponieśliśmy na zmniejszenie zużycia energii cieplnej w naszym domu. Łączna kwota odliczenia w ramach programu nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych – nawet, jeżeli wszystko będziemy odliczać przez kilka lat (co także jest możliwe). Dla wielu osób jest to ogromną ulgą finansową.

Warto również poznać inne programy rządowe, które w dużej mierze bazują na pieniądzach pochodzących z Unii Europejskiej. Panele słoneczne z takim dofinansowaniem są jeszcze bardziej opłacalne. Aczkolwiek nie można zapomnieć o tym, że w głównej mierze chodzi tu m.in. o środowisko naturalne, które dzięki temu ma szansę na jeszcze lepsze odrodzenie. Dbajmy o nie, aby także następne pokolenia mogły cieszyć się m.in. zielonymi drzewami.